Τη Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου οι μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης με τη συνοδεία της γυμνάστριας του σχολείου μας κ. Σοφία Τερεζή συμμετείχαν με επιτυχία στο πρόγραμμα 3×3 Schools της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης που πραγματοποιήθηκαν στο ΔΑΚ Φλώρινας.

Τη διοργάνωση συντόνισαν ο τεχνικός σύμβουλος της ΕΟΚ στη Δυτική Μακεδονία και υπεύθυνος του προγράμματος κ. Ζήσης Τζιλίνης, οι υπεύθυνοι των αναπτυξιακών τμημάτων Δυτικής Μακεδονίας κ. Γιώργος Καραλίβανος και κ. Κωνσταντίνος Κυραζής, καθώς και οι υπεύθυνοι προπονητές των αναπτυξιακών τμημάτων Φ.Σ.Φ “Ο Αριστοτέλης” κ. Αδάμ Παπαδόπουλος και της Ακαδημίας Shooters κ. Μίμης Μαρκόπουλος.

Μετά τη λήξη των αγώνων δόθηκαν στους μαθητές μετάλλια και αναμνηστικά διπλώματα για την συμμετοχή τους στους αγώνες μπάσκετ 3×3, που από το 2020 αποτελεί Ολυμπιακό άθλημα.

ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3